KURUMSAL
HAKKIMIZDA

Kaliteli - Güvenilir - Sorumluluk Sahibi Şirketimiz ATEŞ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş., 1969 yılında Adana’da kurulan köklü bir firmadır. Teknolojiyi yakından takip eder, ürün yelpazesini tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayacak doğrultuda hazırlar ve ürün gamını sürekli geliştiren dinamik bir yapıya sahiptir.

Ateş, güçlü stok kapasitene sahiptir; Toplamda 40bin m²'yi geçen yerleşkesinde ürün depolamakta ve sahip olduğu geniş araç filosu ile tüm illere hızlı ve güvenli sevkiyatlar koordine edebilmektedir.

Bünyesinde çalışan Ar-Ge personelleri ve Türkiye geneline hizmet veren profesyonel pazarlama ekibiyle müşterilerin istek ve beklentilerini sürekli takip etmektedir. Sorunları hızla çözümlemekte ve ürün temini bazında iş ortaklarına istikrar sunmaktadır.

Kaliteli, güvenilir ve sorumluluk sahibi şirket bilincimizle çalışmalarımızı sürdürmekte ve bu prensibi gelecek kuşaklarımıza da aşılamaktayız.

KURUCU BAŞKAN

Hacı Nazım Turgut 1938 yılında Malatya’nın Darende ilçesinde doğmuştur. 1950 yılında Adana’ya taşınarak hem öğrenimine devam etmiş hem de küçük yaşlarda iş hayatına atılmıştır.

Kendisi ve iki oğlu ile beraber Ateş Şirketler Grubunu tek elden faaliyete geçiren Nazım Turgut 2018 senesine kadar aktif bir şekilde çalışma hayatını sürdürmüş, yükselen bir ivme ile sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde Ateş A.Ş. adını markalaştırarak duyurmayı başarmıştır.

İş hayatındaki başarısının yanı sıra, hayırseverliği ile de bilinen Nazım Turgut birçok yapılaşmada öncü olmuştur. Cami, Okul, Kuran Kursları yaptırmış ve bağışlamış olduğu kalıcı eserlerin haricinde, her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olmuştur. 

Sosyal girişimlerinin birkaçı şu şekildedir;

• Hacı Hatice Turgut Lisesi (2006)
• Hacı Nazım Turgut İlköğretim Okulu (2004)
• Hacı Menekşe Hatun Kız Kuran Kursu
• Darende Camisi (2006)
• DASEV – Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı

Kurulmasında öncülük yaptığı DASEV’de Onursal Başkan olarak görev yapan Nazım Turgut, 2016 yılında kendi hayatını ve tecrübelerini sonraki nesillere anlattığı “Mutluluk” kitabını yazmıştır.

Paylaşmanın her daim önemini vurgulayan Nazım Turgut’un, Ticaretle ve sosyal hizmetlerle dolu geçen bir 80 yılı olmuş, 2018 senesi Şubat ayında gözlerini hayata yummuştur.